O mnie
Co takiego powoduje, że szkolenia i coaching ze mną mają sens? Otóż, jest to przynosząca efekty technologia, o wdrożeniu której porozmawiamy. Od ponad 30 lat działam w biznesie a od 20 lat jestem trenerem i coachem. W którymś momencie przeszedłem od szkolenia własnych zespołów do współpracy z firmami potrzebującymi efektów sprzedażowych. Szybko okazało się, że to co proponuję sprawdza się w praktyce!

Ukończyłem m. in. zarządzanie przedsiębiorstwem na Fernakademie w Hamburgu, marketing i sprzedaż w WSHiFM w Warszawie oraz wprowadzanie innowacji i zmiany na York St John University w Yorku. Jako jeden z nielicznych Polaków uzyskałem dyplom Studium Zarządzania Supermarketami w instytucie IGA w Atlancie.

Od ponad 30 lat pracuję w sprzedaży sieciowej i dystrybucji FMCG/DIY, produkcji i handlu materiałami budowlanymi. Mam praktykę w sprzedaży, produkcji, dystrybucji, supply chain, oraz ogólnym zarządzaniu przedsiębiorstwem zdobytą na 4 kontynentach w środowisku zarówno małych firm jak i dużych korporacji.

Pełniłem różne funkcje: dyrektora hipermarketów, zarządzania zapasami, supply chain, sprzedaży, marketingu i rozwoju biznesu, dyrektora generalnego w takich firmach, jak: Metro, Tesco, Leroy Merlin, Perekriostok, Dixy, Kreisel GmbH, Megapolis Group, IGA, Barlinek. Od ponad pięciu lat jestem aktywny w branżach digital jako konsultant biznesowy, oraz training & coaching partner.

Jestem aktywny w konsultingu biznesowym, zarządzaniu startupami oraz projektami optymalizacji firm od ponad 20 lat. Wyznaję zasadę, iż nie ma rzeczy niemożliwych, a firmy są na tyle skuteczne, na ile kompetentni są w nich ludzie. Nie mam litości dla ignorancji, przerostu formy nad treścią, niespójnych strategii biznesowych, mizernej sztuki operacyjnej i chaotycznej taktyki. Specjalizuję się w wyciąganiu firm z kłopotów, budowaniu skutecznych struktur zarządzania, szkoleniu leaderów oraz rozwoju kompetencji sił sprzedaży.

Jako trener i coach zajmuję się rozwojem kompetencji kadry managerskiej, m.in. pod kątem szybkiego i skutecznego działania oraz optymalizacji procesów decyzyjnych. Celuję we wprowadzaniu innowacji, zmian oraz kształceniu liderów. Prowadzę szkolenia w języku polskim, rosyjskim, niemieckim i angielskim, dla większości sektorów biznesu a działania doradcze, szkoleniowe i coachingowe kieruję w stronę managerów wszystkich szczebli zarządzania a także specjalistów.

Moje życiowe pasje, to: gitara, snowboard i windsurfing.