Dwudniowe zajęcia realizowane są albo w tradycyjnej sali szkoleniowej, albo metodą LIVE online - wybór należy do Państwa.

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoją organizacje chcące zachować konkurencyjność, jest utrzymanie się na możliwie najwyższym poziomie dostosowania do nowych rynków, wymagań i środowisk. Proponowany model szkolenia „Train The Trainer” to skuteczna strategia służąca wyposażeniu pracowników i osoby chcące zostać trenerami w nową wiedzę o tym, jak uczyć innych, oraz jak wspierać środowisko firmy, tak aby każdy mógł podnosić swoje kwalifikacje.

Organizowałem różne szkolenia trenerów na przestrzeni lat. Miałem również okazję obserwować szeroki zakres programów szkoleniowych dla trenerów w wielu organizacjach, w związku z czym wyciągnąłem wnioski i wprowadziłem do moich szkoleń skuteczny zestaw dobrych praktyk. Szkolenia trenerskie to jedne z najbardziej wymagających i kompleksowych rodzajów zajęć. Dlatego ich projektowanie i przeprowadzenie wymaga konkretnego doświadczenia. Omówimy i przećwiczymy następujące tematy: 

BLOK 1: WSTĘPNA ATESTACJA WIEDZY

BLOK 2: BUDOWANIE TOŻSAMOŚCI: Pokażemy sposoby rozpoczynania szkoleń, wprowadzania uczestników w tematykę, oraz aktywności zapoznawczo - integracyjne.

BLOK 3: PROWADZENIE PREZENTACJI: Nauczymy się zasad prowadzenia prezentacji na poziomie pozwalającym pracować pewnie i profesjonalnie.

BLOK 4: MODEROWANIE SESJI: Przećwiczymy podstawowe umiejętności kształtujące interakcję uczestników, oraz moderowanie dyskusji.

BLOK 5: PROJEKTOWANIE SZKOLENIA: Omówimy elementy konieczne do opracowania solidnego programu szkolenia, włącznie z tworzeniem harmonogramu i projektowaniem ćwiczeń.

BLOK 6: WIZUALIZACJA PRZEKAZU: Wskażemy praktyczne sposoby korzystania z różnych metod wizualizacji, włącznie z pracą na flipcharcie.

BLOK 7: PROJEKTOWANIE PRZESTRZENI: Nauczymy się zasad organizacji przestrzeni w taki sposób, aby ułatwić interaktywne uczenie się.

BLOK 8: ZARZĄDZANIE UCZESTNIKAMI: Skupimy się na praktycznych metodach pozwalających zarządzać uwagą, zaangażowaniem uczestników, oraz interakcją.

BLOK 9: ZARZĄDZANIE KONTENTEM: Wskażemy metody przeprowadzania ćwiczeń i omawiania przykładów zgodnie ze sposobem uczenia się osób dorosłych.

BLOK 10: DYNAMIKA GRUPY: Pokażemy jak należy wpływać na dynamikę grupy, oraz jak się do niej dostosowywać  będąc w roli trenera.

BLOK 11: KOŃCOWA ATESTACJA WIEDZY


Brzmi interesująco? Proszę o kontakt telefoniczny: +48 603 371 091 lub mailowy: szkolenia@arturdlubak.com - opowiem więcej o korzyściach, jakie daje to szkolenie.