Merytoryczne wsparcie w drodze do osiągnięcia celów daje szansę szybszego osiągnięcia sukcesu i uniknięcia wielu błędów. Właśnie na tym polega coaching i mentoring biznesowy. Coach pełniący jednocześnie funkcje mentora to ekspert, który ma umiejętności, kompetencje i doświadczenie, a dzięki nim pomaga wypracować plan działania i wskazać skuteczne rozwiązania. Taki trener uczy, jak podejmować właściwe decyzje i opracować strategię zgodną z wartościami oraz dopasowaną do aktualnych i przyszłych celów organizacji. Jak wyglądają szkolenia i kto może wziąć w nich udział?

Na czym polega wsparcie trenera biznesowego?

Podczas kursów teoretycznych i praktycznych warsztatów uczestnicy dowiadują się, jak podnieść efektywność własnej pracy, wdrażać zmiany i innowacje oraz unikać pułapek. Coach dzieli się wiedzą, która przydaje się w konkretnych sytuacjach. Najlepszy trener biznesowy potrafi słuchać, a następnie zadaje pytania i udziela wskazówek dostosowanych do okoliczności.

W czasie mentoringu rozwija się twarde i miękkie kompetencje. Pierwszym stadium jest porządkowanie posiadanej wiedzy, kolejnym jej uzupełnianie, a końcowy etap polega na zastosowaniu nowych wiadomości w praktyce.

Jakie korzyści płyną z mentoringu biznesowego?

Korzystanie z doświadczenia trenera to możliwość osiągnięcia lepszych wyników w krótszym czasie. Coach biznesowy pomaga uzyskać odpowiedzi na wiele pytań i zbudować strategię działania według sprawdzonych wzorców. Mentoring dedykowany jest osobom, które pragną skutecznie sprzedawać, negocjować i zarządzać zespołem oraz projektami, a w efekcie czerpać satysfakcję z własnej pracy i osiąganych wyników!